Acil Teknik Servis

Aramak İçin Tıklayınız

0505 370 19 02

Petek Bakımı

Kışın tam ortasında kombinizde ve peteklerinizde yaşayacağınız sorunlar evinizin ısınmamasına ve peteğinizin birkaç gün çalışmamasına sebep olabilir. Bu da sonuç olarak kışın tam ortasında soğuk havalarla karşı karşıya kalmış olma durumudur, elbette bunu kimse istemez. Bu yüzden petek bakımı önemlidir peteklerinizi uygun şekilde bakım uygulamazsanız bir süre sonra peteklerde sorun olmazsa bile kombinizde arıza meydana gelecektir. Çünkü içindeki su bir süre sonra ciddi şekilde yoğun bir hale gelmektedir. Bunun önüne geçmek için düzenli olarak petek bakımı yaptırmak gerekmektedir.

Petek bakımı nasıl yapılmalı?

Bizler bünyemizde uzman ve kendi alanında en iyi şekilde hizmeti veren kişilerle çalışmaktayız. Bu yüzden petek bakımlarınızı en iyi şekilde yapabilen ekibe sahibiz. Bu yüzden bu işi uzman ellere bırakmanız oldukça yerinde olacaktır. Petek bakımı sırasında uygulanacak olan yerinde olmayan işlemler peteklerinize ve en önemlisi kombinize dolaylı şekilde zarar verebilir, bu yüzden iletişim bölümümüzden bize ulaşarak petek bakımı hizmetini alabilirsiniz.

Petek bakımı neden önemli?

Peteklerimizin içinde su dolaşmaktadır ve bu su ısınarak sıcak su haline gelerek tüm odalarımıza gitmekte ve sonuç olarak odalarımız ısınmaktadır. Peteklerimizin içinden geçen bu sıcak su belli aralıklarla boşaltılıp yenisi eklenmelidir. Uzun süre değişmeyen sular bir süre sonra su olmaktan çıkarak koyu bir kıvama gelmektedir, bu sıvı değil artık farklı bir madde olmuştur şüphesiz bu da kombiye zarar verir. Bunun önüne geçmek için petek bakımı önemlidir.