Acil Teknik Servis

Aramak İçin Tıklayınız

0505 370 19 02

Petek Temizliği

Kış aylarının vazgeçilmez ürünlerinden olan kombiler ve bunların her odada bulunan uzantıları olan petekler kış aylarında daha az üşümemizi sağlayan evlerimizi bizim istediğimiz sıcaklığa kadar ısıtan önemli teknolojik aletlerdir.

Kaloriferler sayesinde soğuk geçecek olan kış aylarının soğuğunu biraz olsun düşürebilmekteyiz. Tabi bunu sadece evlerimiz için söylemek mümkündür. Dışarıdan buz gibi havadan içeri girdiğimizde yüzümüze vuran sıcak hava kış aylarında bizi rahatlatan en iyi şeylerden birisidir. Petek temizliği yapmak kaloriferlerimizden alacağımız performansı arttırmak için önemlidir.

En uygun yakıtı tüketerek daha iyi sıcaklık sağlamak için düzenli olarak petek temizliği yapmak şarttır. Bunu yaptırdığımız zaman peteklerin daha iyi ısıtma sağladığını görebileceksiniz.

Petek Temizliği nasıl yapılır

Petek temizliği bu konuda uzman olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bu konuda en iyi hizmeti firmamızın iletişim bölümünden bizimle iletişime geçerek kolay şekilde alabilirsiniz. Petek temizliği hassas şekilde uzman kişilerce yapılması gerekmektedir, yanlış bir harekette kombiye zarar verme durumu mevcuttur. Bu yüzden uzman kişilerce yürütülmesi gereken bir işlemdir.

Petek Temizliği Neden Önemli

Kaloriferlerimizin bakımı ve peteklerin temizliği önemlidir. Çünkü kombiler petekler içinde sıcak su dolaştırarak ısıtma işlemi yapar. Eğer ki petek temizliğini yapmazsak içinde ciddi şekilde pislik birikir. Bu pislikleri temizlemeli ve pis olan suyu tahliye etmeliyiz. Çünkü kısa süre sonra bu su ciddi şekilde yoğunlaşmakta ve kombinin arızalanmasına sebebiyete verebilmektedir. Bu yüzden petek temizliği önemlidir.